Vinný lístek

Vína z Kamelotu - Delicius

Veltlínské zelené - jakostní
…je tradiční moravskou odrůdou s jemně zelenkavou barvou. Víno je středně plné, s typickou kořenitou až pepřnatou vůní, plnou chutí a jemnou mandlovou hořčinkou.

244 Kč
Chardonnay - jakostní
… výrazné víno v chuti kořenité, extraktivní, plné a harmonické. Najdeme v něm široké spektrum vůní od typu rozkvetlé louky, lískového ořechu, ale až po medové tóny.

244 Kč
Rosé Cabernet Sauvignon - jakostní
… neváhejte a ochutnejte módní osvěžující růžové víno. Víno je mírně tříslovité. Je příjemně svěží, ovocné chuti s nádechem malin, kořenitostí a chutí připomínající lesní plody.

244 Kč
Rulandské šedé - jakostní
...víno zlatavé barvy, svěží typicky odrůdové vůně připomínající sušené ovoce, přecházející i do chutě, která je minerálně extraktivní, suššího charakteru.

244 Kč
Tramín červený - jakostní
… původem z Itálie a je jednou z nejstarších pěstovaných odrůd. Víno jemně zlatožluté barvy. Zajímavá aromatická vůně s výraznou kořenitostí, s tóny připomínající květ čajové růže a nižší kyselinkou.

244 Kč
Zweigeltrebe - jakostní
…rakouská odrůda vzniklá křížením Svatovavřineckého a Frankovky. Víno tmavě granátové barvy s fialovým zábleskem. Příjemně kořenitá ovocná vůně. Chuť je jemná a hebká se sametovým závěrem.

244 Kč
Frankovka - jakostní
…má tmavě červenou až granátovou barvu, vůni provází intenzívní višňové tóny a povidla, které přechází i do chutě. Víno má díky delšímu zrání vyhlazené kyseliny a dochuť, kterou provází lehká tříslovitost.

244 Kč

Vína z Kamelotu - Grand Delicius

Rulandské šedé - přívlastkové
… barva je jasná, zlatožlutá. Vyniká příjemná plnost, delikátní hebkost a vysoký extrakt. Vůně kombinuje tóny lučního medu, zralých pomerančů a manga, spojené s dojmy medovosti.

446 Kč
Pálava - přívlastkové
…původní moravská odrůda vznikla křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Jedná se o aromatickou odrůdu zlatožluté barvy. Ve vůni je příjemně aromatická, ovocitá a jemně kořenitá. V chuti je plná a harmonická, s tóny lučního medu, vanilky a koření.

496 Kč
Veltlínské zelené - přívlastkové
… tradiční moravská odrůda s jemně zelenkavě zlatou barvou. Víno je intenzivní a harmonické, s typickou květnatou a kořenitou vůní. V chuti je sametově plné, kde kraluje mandlová chuť s pepřovými tóny.

446 Kč
Frankovka - přívlastkové
…barva je třešňová s fialovými záblesky. Vůně výrazně ovocná po švestkách, ostružinách a černém ovoci. Chuť je vyzrálá a sametová, kořenitá a ovocná, s tóny švestky, černé třešně, jádra peckovin a skořice.

436 Kč
Dornfelder - přívlastkové
…víno je výborné kvality, výrazně tmavočervené barvy, s pronikavým ovocitým aroma, extraktivní až tělnaté v chuti. Ve vůni cítíte lesní plody, ostružiny a další nádherné ovocné vůně. V chuti je ale velice hluboké a plné.

436 Kč

Vinařství Vladimír Tetur

Sauvignon - jakostní
… původ odrůdy je Francie. Vína jsou plná, kořenitá a aromatická, zelenožluté barvy. Celá škála vůní nás vede od kopřivové, travnaté, ovocné (broskev, černý rybíz) až po vůni černého bezu.

244 Kč
Müller Thurgau - jakostní
… víno zelenkavé barvy, středně plné, pepřené až mandlové chuti s příjemnou kyselinou. Jemná květnatá vůně (květ lípy až muškát).

244 Kč
Sylvánské zelené - přívlastkové
… stará odrůda, která téměř vymizela, nyní však prožívá renesanci. Poskytuje líbivá vína s lákavou medovou vůní.

446 Kč
Irsai Oliver - přívlastkové
… víno zlatožluté barvy, výrazné typické velmi pronikavé vůně, plné chuti, připomínající muškátové víno.

386 Kč
Rulandské šedé - přívlastkové
… pochází z Francie, vzniklo pupenovou mutací z Rulandského modrého. Je plné, extrakční, kořenité, s nižší kyselinou než Rulandské bílé. Květnatá vůně, někdy až tropicky ovocná.

416 Kč
Modrý Portugal - jakostní
… velmi lahodné víno rubínové barvy, jemné vůně až květinová. Příjemné,pitelné víno s nižším obsahem kyselin a tříslovin.

244 Kč
Merlot - přívlstkové
… světově známá odrůda, u nás téměř nepěstována, se těší velké oblibě. Vyznačuje se krásnou rubínovou barvou, příjemnou ovocnou a měkkou chutí s příjemnými tříslovinami.

436 Kč
Rulandské modré - přívlstkové
… pochází z Burgundska. Jedno z nejkvalitnějších vín červených vín. Má rubínovou až cihlovou barvu. Svým ležením na sudu nazrálo v plné, harmonické víno. V chuti připomíná sušenou švestku.

546 Kč

Buček Sudoměřice

Cabernet Sauvignon - přívlastkové
… je to francouzská odrůda, která dává špičková červená vína sytě červené barvy. Jeho typická květinově-ovocnou vůni, připomínající černý rybíz, papriku.

466 Kč
Sauvignon - přívlstkové
…plné, odrůdově výrazné aromatické víno ovocného charakteru a zelenožluté barvy. V chuti cítíme kopřivy, angrešt, grep, zralé broskve.

466 Kč
Tramín červený - přívlastkové
… víno zlatožluté barvy, patří mezi vysoce kvalitní vína. Je velmi plné, silně kořenité s nižší kyselinou. Vůně je výrazně kořenitá až květnatá (růže, fialky).

466 Kč

Rodinné vinařství Grmolec Hovorany

Muškát moravský - přívlstkové
… výrazně aromatické víno s příjemnou lehkostí spojenou s ovocnými tóny, vyváženou kyselinou.

466 Kč
Dornfelder - přívlastkové
… vzniklý křížením novošlechtěnců Helfensteiner (Jakubské x Trolínské) x Heroldrebe (Modrý Portugal x Frankovka). Víno je výborné kvality, tmavočervené barvy, jemně aromatické vůně a chuti. Ve vůni cítíte lesní jahody, ostružiny a další nádherné ovocné vůně. V chuti je ale velice hluboké a plné.

466 Kč
Hibernal - přívlastkové
… odrůda připomíná vína Ryzlinku rýnského nebo Sauvignonu, typická pronikavou vůní černého rybízu, ananasu. Zelenožlutá barva vína, která ležením získává intenzivní, příjemně ovocné tóny.

466 Kč
Ryzlink rýnský - přívlstkové
…právem bývá nazýván králem vín. původem je z Německa-Porýní. V barvě je zeleno-žlutý. Vůně květnatá až ovocně kořenitá připomínající lípový květ, exotické ovoce, až medová.

466 Kč
Denise Rosé - přívlastkové
… růžové víno s krásnou ovocnou vůní, hebkou a lahodnou chutí připomínající čerstvé jahody se smetanou.

426 Kč
Grand Cuvée bílé - přívlastkové
…toto jedinečné cuvée vzniklo z odrud Sauvignon s Rulandské šedé je nádherné svou vyvážeností, plností a extraktivností. Ve vůni a v chuti jsou nádherné broskvové tóny s medovými podtexty, který podtrhuje zbytkový cukr.

666 Kč

FRANCIE

Champagne Raoul Collet Carte Rouge Brut Grande Réserve
Toto šampaňské pozvedne ducha a stimuluje kreativitu. Je lehké s ovocným rázem, čisté a svěží. Velmi jemné a vytrvalé perlení. Ve vůni lehce ovoce, snad nektarinka a zralé jablko. V chuti čisté s minerálními tóny, které tomuto vínu propůjčil vyšší podíl Chardonnay. Výborné jako lehký aperitiv nebo k slavnostnímu přípitku. Můžeme podávat též s mořskými rybami, plody moře, salátem či jemným sýrem. Nebojme se ho vychladit na 5-6 °C aby se naplno projevila jeho svěžest a ovocnost.

1558 Kč
Chablis AOC Domeine de Mauperthuis
... víno světle žluté slámové barvy s nepatrnými zelenými nádechy. Čistá, elegantní vůně zralých citrusů s máslovými a lískovo-ořechovými tóny. Na patře je vyvážené, bohaté, jiskřivé, s minerálním charakterem a v závěru s dotykem medu.

728 Kč
Bourgogne Pinot Noir Grande Reserve, D.de Mauperthuis
… tento 100% Pinot Noire má jemnou rubínovou barvu. Velmi dobře vyvážené víno s jemnou tříselnou strukturou s tóny černých třešní, vyzrálého ovoce a kořenitosti.

648 Kč
Château BUSQUET
… víno tmavé barvy. Bohaté a komplexní aroma s vůní marmelády lesního ovoce, vanilky a kakaa. Chuti příjemně plné a svěží víno bez nadměrného taninu, s příjemným závěrem.

918 Kč

ŠPANĚLSKO

LAN Reserva Tinto Rioja
… zrálo nejméně 12 měsíců na amerických a francouzských dubových sudech a poté 24 měsíců v láhvi. V barvě je tmavě červené. Ve vůni a v chuti nalezneme nazrálé tmavě červené třešně, vyzrálé ovocné tóny a povidla Víno doprovází příjemná a vyvážená kyselina a jemné třísloviny.

676 Kč
Verdejo Duquesa De Valladolid - D.O. Rueda
...elegantní bílé víno, které pochází z oblasti Rueda a je vyrobeno z vynikající odrůdy Verdejo. Je přijemné, s intenzivním aromačerstvých bylin, tropického ovoce (kiwi a grapefruity) a decentní mineralitou. Výkonnné a chutné na patře, s dlouhou doznívající chutí.

448 Kč

ITÁLIE

Prosecco San Floriano IGT, Veneto
… delikátní, jemně šumivé Prosseco s decentní kyselinkou. Příjemná ovocnost, s tóny čerstvých hroznů a doplněná minerální strukturou. Vhodné jako aperitiv nebo k jemným úpravám ryb.

368 Kč
Bardolino Chiaretto DOC Vitis Nostra, Veneto
... toto italské Rosé se vyznačuje svojí jedinečnou svěžestí a ladností. Ve vůni nás hned příjemně osloví tóny lesních jahod. V chuti se rozprostřou jemné ovocné tóny. Víno bylo vytvořeno na letní dny při přátelském posezení na zahrádce.

278 Kč
Valpolicella Classico DOC
... toto Valpolicella je vyprodukovaný v Classico oblasti mezi Negrar a Fumane. Cuvée z odrůd Corvina, Rondinella a Molinara. Vůně je plná a delikátní, jemně připomínající z mandli. Má sametovou, obtloustlou, vyváženou chuť s tóny čerstvého ovoce, třešní a čokolády.

438 Kč

CHILE

Chardonnay D.O.Rengo
… lehce žlutá barva se zlatými podtexty. Toto víno ukáže tropické ovocné vůně jako ananas a banán, stejně jako květinové tóny. Mladé, čerstvé a ovocné Chardonnay příjemně vybalancované na patru.

358 Kč
Sauvignon Blanc Reserva
… jasná, žlutá barva se zelenými odlesky. Převládají citrusové vůně s doteky špetky medu a vanilky. Komplexní víno, harmonické, vyvážené, v závěru minerální tóny.

458 Kč
Carmenere Reserva
…neprůhledná, tmavě rubínová barva. Ve vůni najdeme tmavé ovoce, ostružiny,kořenitost a kakao. Na chuti je komplexní, má plné tělo, s tóny přezrálých třešní, černé čokolády,skořice a vanilky. Vyvážená kyselinka, zralé a jemné třísloviny dává plné a vyvážené víno.

458 Kč
Cabernet Sauvignon D.O.Rengo
… víno zrálo ve francouzských dubových barelech pro dobu 12 měsíců. Hluboká rubínová barva. Ve vůni a chuti nalezneme tóny červeného ovoce s vkusnou vanilkou a černou čokoládou. Pevné tělo a dlouhý konec.

358 Kč
Merlot Reserva Privada
… hluboké rubínové barvy s fialovými odlesky. Rafinovaná kytice se špetkami višní, borůvky a černého rybízu. Bohatá chuť elegantně balancuje s ovocným charakterem a barrikem. Potěší tóny koření, kouře a vanilky.

678 Kč